29.3.2018 Ohlášky na neděli 1. dubna 2018

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně (sbírka na Kněžský seminář)

• Na velikonoční pondělí budou mše svaté ve stejných časech jako v neděli.

• Příští neděle je neděle Božího milosrdenství.

SETKÁNÍ SENIORŮ proběhne až v pondělí 9. dubna v refektáři kláštera. (2.dubna je Velikonoční pondělí, proto setkání nebude).

26.3.2018 Pořad bohoslužeb o velikonocích 2018

obrázek v plné velikosti

Květnou nedělí vstupujeme do Svatého týdne.

Pořad bohoslužeb najdete v přiložené tabulce. Na Bílou sobotu po skončení večerních obřadů jste zváni na „Agapé“ na faru. Pokud chcete přispět slanými i sladkými dobrotami, můžete je tam v sobotu během odpoledne přinést.

obrázek v plné velikosti

11.3.2018 Ohlášky na neděli 11. března 2018

4. neděle postní

• Na podzim plánujeme ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVU pro celou farnost s Jeffem Scaldwellem. Půjde o 4denní velmi požehnanou obnovu, které se už někteří naši farníci zúčastnili v jiných městech. A tak vzniklo velké přání nabídnout toto požehnání celé naší farnosti. Jeff Scaldwell naši žádost přijal a je ochoten nám posloužit od středečního večera dne 28.11. do nedělního poledne dne 2.12.2018. Jelikož přednášející přijímá jen omezený počet účastníků, potřebujeme závazně vědět počet zájemců z řad farníků. Účastnický poplatek bude 1.150,– Kč na osobu a u místních se předpokládá, že nocleh a stravu si budou řešit každý sám. Ze strany organizátora bude možné si pouze objednat obědy na jednotlivé dny. Možnost přihlášení je do Velikonoc v kanceláři kláštera. Poté budou zbylá místa nabídnuta zájemcům mimo farnost.

• Výhledově plánujeme podniknout s naší farností POUŤ DO SVATÉ ZEMĚ. Pravděpodobný termín bude od ne 28. 4. do ne 5. 5. 2019. Konečná cena ještě momentálně není k dispozici, předpokládáme cca 25.000,– Kč. Zájemce prosíme, aby se přihlásili v kanceláři kláštera.

5.3.2018 Cesty víry tentokrát z Moravské Třebové

Dokument I. T. Grosskopfové o P. Šebestiánu Smrčinovi a jeho působení v M. Třebové můžete shlédnout na tomto odkazu:

5.3.2018 Ohlášky na neděli 4. března 2018

3. neděle postní

• V pondělí v 10 hodin bude v refektáři kláštera SETKÁNÍ SENIORŮ.

• Připomínáme možnost přihlášení se na na POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVY. Duchovní obnova pro ženy bude v sobotu 10. března a pro muže v sobotu 17. března 2018. Obě duchovní obnovy budou na faře v Mor. Třebové. Zapisovat se můžete do seznamu v kostelech vzadu na stolku. Ostatní informace najdete na nástěnkách.